Bezpieczne Wakacje 2019::POWER::Lokalny Ośrodek Wiedza Edukacja

Galeria

Walentynki

Ilość zdjęć: 6

Z okazji Święta Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali humorystyczną inscenizację o miłości. Najbardziej oczekiwanym momentem dnia była poczta walentynkowa. Rozdawaniu walentynek towarzyszyło dużo radości i tajemniczości.

pokaż więcej »

Zabawa choinkowa 2010

Ilość zdjęć: 14

Zabawa choinkowa odbyła się 29 stycznia 2010 roku. Uczniowie z klas V - VI zaprezentowali przedstawienie pt: "Książę szuka żony". Po nim zaproszony dj zapewnił wszystkim wesoły nastrój i radość poprzez organizowane zabawy, konkursy i tańce.

pokaż więcej »

Przedstawienie - Art-Re z Krakowa

Ilość zdjęć: 3

12 stycznia 2010 r. ponownie odwiedzili nas aktorzy z Art-Re, którzy tym razem zaprezentowali przedstawienie pt: "Kozucha Kłamczucha". Był to żywy, wesoły spektakl z aktywnym udziałem publiczności, dzieci miały możliwość wykazać się u boku aktorów na przykład umiejętnością tańca góralskiego. Przedstawienie niosło ze sobą pewne nauki dla młodych widzów - prawdomówności, zdolności wybaczania i prawdziwej przyjaźni.

pokaż więcej »

Spotkanie opłatkowe

Ilość zdjęć: 4

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Młodzież szkolna wzięła udział w jasełkach. Przepiękne przedstawienie wprowadziło wszystkich w radosny, świąteczny nastrój i pozwoliło na refleksję nad istotą Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

pokaż więcej »

Mikołaj

Ilość zdjęć: 7

Jak co roku grzeczne dzieci z naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj z workiem prezentów. Uczniowie z poszczególnych klas przygotowali dla Gościa wiersze i piosenki. Spotkania w klasach przebiegały w miłej atmosferze, każde dziecko otrzymało upominek.

pokaż więcej »

Teatrzyk Art-Re

Ilość zdjęć: 3

W dniu 6 listopada 2009 r. odwiedzili nas aktorzy z teatrzyku ART-RE z Krakowa. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt: "Zaczarowany młynek - dlaczego woda w Bałtyku jest słona". Spektakl ten oparty jest na motywach legendy estońskiej, uczy widzów, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi, nawet wtedy, gdy się niewiele posiada. Uczciwa i ciężka praca jest wynagradzana, natomiast lenistwo i chciwość nie popłaca.

pokaż więcej »

Dzień Marchewkowy

Ilość zdjęć: 13

W dniu 4 listopada 2009 r. w naszej szkole odbył się Dzień Marchewkowy w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Zadaniem uczniów było przygotowanie wierszy i piosenek, potraw z marchewki, a także przebrań "marchewkowych". Całość została zaprezentowana na forum szkoły. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki.

pokaż więcej »

Jestem swoją szansą

Ilość zdjęć: 18

Nasza szkoła realizowała projekt pod nazwą "Jestem swoją szansą" na rzecz dzieci i młodzieży w ramach Programu Integracji Społecznej. W październiku 2009 r. odbyły się dwa wyjazdy do Parku Jurajskiego w Bałtowie i Muzeum Ziemi Leżajskiej. Wycieczka do Bałtowa odbyła się 2 października. Dzieci zwiedziły tam Dolny i Górny Zwierzyniec Bałtowski, Muzeum Jurajskie, Ośrodek Jazdy Konnej. Dodatkową atrakcją była przejażdżka wierzchem. Natomiast 28 października w Muzeum Ziemi Leżajskiej obejrzały wystawę pt. "Tajemnice chińskiego geniuszu – odkrycia i wynalazki". Projekt był finansowany ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

pokaż więcej »