19 grudnia 2018 08:50 | Aktualności

Akcja SZLACHETNA PACZKA

W tym roku szkolnym po raz drugi przystąpiliśmy do akcji Szlachetna Paczka. Przeprowadzona w szkole zbiórka ponownie okazała się ogromnym sukcesem. Nie byłby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie osób o dobrych sercach - rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, którzy niezawodnie, wspólnymi siłami przygotowali wspaniałe prezenty dla potrzebującej rodziny. Zostały one dostarczone do magazynu w Biłgoraju w piątek, 7 grudnia, a 8 grudnia przekazane rodzinie. 12 grudnia otrzymaliśmy e-maila od wolontariusza, który brał udział w dostarczeniu paczki. Oto jego relacja:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Sobotniego popołudnia pojechaliśmy wręczyć rodzinie prezenty. Dojeżdżając pod ich dom zauważyliśmy pana Krzysztofa, który po nas wyszedł z latarką. Był bardzo szczęśliwy na nasz widok. Z wielką radością pomagał nam wnosić liczne prezenty do ich domu, gdzie czekała pani Mariola z dziećmi. Ciągle słyszeliśmy podziękowania i komentarze, że tych paczek jest za wiele. Pani Mariola w pewnym momencie aż zaniemówiła z wrażenia, widać było łzy w jej oczach. Dzieciaki nie mogły się powstrzymać i zaczęły rozpakowywać prezenty zanim wszystkie pudła zostały wniesione. Jakub biegał dookoła pudeł i rozrywał kolorowy papier z nich wszystkich. Michał usiadł przy jednym pudełku, które rozpakowywał do samego dna, rozdzielając jego zawartość pośród wszystkich domowników. Wiktoria po znalezieniu w jednym z pudeł lalki, o której marzyła, zabrała ją i usiadła na kanapie rozpoczynając swoją zabawę. Pan Krzysztof odpoczywał po wnoszeniu paczek, siedząc na krześle i spoglądając z uśmiechem na twarzy na radość swojej rodziny. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi podczas naszej wizyty. Wszechobecne były radość, śmiech i łzy wzruszenia. My również bardzo się wzruszyłyśmy, gdy członkowie rodziny dziękowali nam ze łzami w oczach za otrzymaną pomoc.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc przekazaną rodzinie i za współpracę. Wszystkie prezenty były idealnie dopasowane do potrzeb rodziny. Pragnę życzyć wszystkiego najlepszego, zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia wszystkim osobom, które współtworzyły Szlachetną Paczkę.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina prosiła, aby serdecznie podziękować darczyńcy. Wszyscy twierdzili, że otrzymanych prezentów było stanowczo za dużo, ale również, że wszystkie na pewno się przydadzą i zostaną wykorzystane. Życzyli wesołych i spokojnych Świąt. Prosili również o przekazanie świątecznych kartek, które wykonali w rodzinnym gronie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i okazanie wielkiego serca.

Zdjęcia: